Reklama

Grupa republikańskich kongresmenów wzywa do zaprzestania pomocy Ukrainie

Republikanin Matt Gaetz złożył w czwartek w Izbie Reprezentantów USA rezolucję wzywającą administrację Joe Bidena do zakończenia pomocy wojskowej i finansowej dla Ukrainy. Apelował też o osiągnięcie porozumienia pokojowego po trwającej już niemal rok wojnie. W rezolucji powołano się na urzędników Pentagonu, którzy zaznaczyli, że przekazana amunicja "poważnie uszczupliła zapasy".

Rezolucję "Ukraine Fatigue Resolution" Matt Gaetz wprowadził do niższej izby Kongresu z dziesięcioma innymi parlamentarzystami. Dokument zwraca uwagę, że od inwazji Rosji na jej sąsiada Ameryka przeznaczyła ponad 110 mld dolarów na pomoc finansową, wojskową i humanitarną dla sojusznika.

Fox News podkreśla, że w styczniu USA zapowiedziały dodatkowe wsparcie dla Kijowa w zakresie bezpieczeństwa. Prezydent Biden zgodził się na przekazanie Ukrainie 31 czołgów Abrams M1.

Rezolucja wzywająca do zakończenia pomocy wojskowej dla Ukrainy

Pojawiają się jednocześnie doniesienia, że kolejne dwa mld dolarów mogą być w przygotowaniu.

Reklama

- Chodzi o wolność, wolność dla Ukrainy, wolność wszędzie - podkreślał Biden.

Rezolucja wskazuje na ogromną ilość sprzętu dostarczonego Ukrainie od początku konfliktu. Powołuje się też na urzędników Pentagonu, którzy stwierdzili, że przekazana amunicja "poważnie uszczupliła zapasy, osłabiając gotowość Stanów Zjednoczonych na wypadek wybuchu konfliktu". 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy