Reklama

Reklama

Głos z Węgier. "Orban potępia zabójstwa w Buczy"

​Premier Węgier Viktor Orban oczywiście potępia masowe zabójstwa w podkijowskiej Buczy - powiedział w sobotę rzecznik szefa rządu Bertalan Havasi, cytowany przez agencję MTI. Dodał, że Orban opowiada się za międzynarodowym śledztwem, by wykryć sprawców.

Bertalan Havasi zaznaczył, że w opinii premiera tocząca się wojna przeciw Ukrainie jest agresją ze strony Rosji.

Masakra w Buczy. Rzecznik rządu Węgier o postawie Orbana

- Takie jest wspólne stanowisko Unii Europejskiej i Węgry je reprezentują. Myślę, że wszystkie te okrucieństwa należy zbadać, podobnie jak należy bezwzględnie chronić cywilów i bardzo zdecydowanie potępiać ich krzywdzenie, a takie przypadki zbadać - zaznaczył rzecznik rządu Węgier.

Chcemy niezależnego i bezstronnego śledztwa - zacytował Havasi słowa Orbana.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Masakra w Buczy. Kaczyński potępił Orbana

Prezes PiS Jarosław Kaczyński negatywnie ocenił w piątek postawę Orbana wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz jego krytyczną postawę wobec prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i przyznał, że należy zastanowić się nad relacjami z Węgrami.

- Kiedy premier Orban mówi, że on nie widzi dokładnie tego, co się zdarzyło w Buczy, to mu trzeba poradzić pójście do okulisty i to jest zawód - dodał Kaczyński.

Była to reakcja wypowiedź Orbana na piątkowej konferencji prasowej, gdzie nie potępił on otwarcie zabójstw w Buczy i oświadczył, że należy najpierw wszystkie doniesienia na ten temat sprawdzić w sposób niezależny.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy