Reklama

Reklama

Elon Musk naśmiewa się z Miedwiediewa na Twitterze. Uderzył w czuły punkt

Najbogatszy człowiek na świecie postanowił skomentować ostatni wpis byłego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej gratulował sałacie wygranego pojedynku z byłą już premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss. Elon Musk najpierw ocenił żart brytyjskich mediów jako udany, a potem zapytał o postępy wojsk Putina w ukraińskim Bachmucie (obw. doniecki).

"Pa, pa, Liz Truss, gratulacje dla sałaty" - napisał Miedwiediew po rezygnacji szefowej rządu na Wyspach. Swoim tweetem nawiązał do żartobliwego wyzwania, jakie rzucił Truss brytyjski tabloid "Daily Star". Transmitował w mediach społecznościowych przez tydzień pojedynek "na przetrwanie" świeżej sałaty i... premier Wielkiej Brytanii.

Brytyjscy bukmacherzy wcześniej założyli się, że Truss ustąpi w ciągu 35 dni - czyli tyle, ile rozkłada się wymienione warzywo. W rzeczywistości liderka Partii Konserwatywnej nie przetrwała na stanowisku tygodnia, ogłaszając swoje ustąpienie z funkcji w czwartek. Łącznie pełniła urząd przez 44 dni - najkrócej w historii Zjednoczonego Królestwa.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Musk pisze do Miedwiediewa

Na wpis byłego  prezydenta Rosji odpowiedział Elon Musk. "Bardzo dobry trolling, jeśli mam być szczery" - stwierdził miliarder. Ale w następnym komentarzu nacisnął Miedwiediewa na odcisk, "A tak poza tym, jak idzie w Bachmucie?" - zapytał się Musk.

Miejscowość ta jest bezskutecznie atakowana przez rosyjskie wojska od wielu miesięcy. Obecnie trwają tam zaciekłe walki, o czym informował w niedzielę sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Mimo to sytuacja na froncie nie uległa znaczącym zmianom.

Ukraina broni Bachmutu. Rosjanie zakłamują sytuację na froncie

Ukraiński Sztab Generalny w porannym raporcie podanym 20 października przekazał wiadomość o odparciu rosyjskiego szturmu na północ od Bachmutu i Awdijiwkę w obwodzie donieckim.

Rosyjscy okupanci na tle ciągłych strat na północnym wschodzie i południu Ukrainy desperacko próbują stworzyć pozory sukcesów chociaż w jednym kierunku natarcia. W tym celu propagandyści Putina założyli, że Wagnerowcy mieli rzekomo przesunąć się południowe przedmieścia Bachmutu i przejąć miasto.

Odpowiedź wiceszefa rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa przyszła po 10 godzinach. Miedwiediew nie był dłużny i przekazał Muskowi zaproszenie do udziału w kolejnej paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie, która odbędzie się 9 maja 2023 roku.

Wojna w Ukrainie. Elon Musk o kompromisie

Jeszcze tego samego dnia Elon Musk zdążył odpisać użytkownikowi Twittera, który opublikował trzy prawdopodobne wyniki ukraińskiego konfliktu: "wieczną wojnę", "wojnę nuklearną" i "kompromis". Ostatnia opcja głosiła: "USA mówią Ukrainie, że nie może odzyskać Krymu".

Amerykański biznesmen uważa, że Stany Zjednoczone ostatecznie zdołają przekonać Zełenskiego, by ten zrezygnował z prób odzyskania anektowanego przez Rosję półwyspu - wynika z czwartkowego wpisu Muska w mediach społecznościowych. "Kompromis jest w przeważającej mierze najbardziej prawdopodobnym rezultatem - tylko kwestia tego, ile śmierci i zniszczenia wydarzy się przed tym" - napisał.

Czytaj też: Możesz dostać 1,5 tys. zł wsparcia. Na złożenie wniosku zostało 10 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy