Reklama

Dziesiątki tysięcy nowych grobów w Mariupolu

Na zachód od Mariupola są obecnie dziesiątki tysięcy świeżych grobów. Szacunki dotyczące liczby ofiar cywilnych w samym mieście wahają się od 22 000 do 45 000 - podał na Twitterze Julian Röpcke, reporter "Bild". Rada miejska poinformowała, że mieszkańcy miasta zostali złożeni w zbiorowych grobach koło wiosek Stary Krym, Manhusz i Wynohradne.

Co najmniej 16 tys. mieszkańców Mariupola zostało pochowanych przez rosyjskich okupantów od połowy kwietnia w zbiorowych mogiłach w obwodzie donieckim - poinformowała w poniedziałek rada miejska.

Wojna w Ukrainie. Mieszkańcy Mariupola zostali złożeni w zbiorowych grobach

Mieszkańcy miasta zostali złożeni w zbiorowych grobach koło wiosek Stary Krym, Manhusz i Wynohradne - przekazała rada w Telegramie (https://t.me/mariupolrada/9754).

Kolejne 5 tys. osób pochowały do połowy marca służby komunalne. "Pod gruzami, w zaimprowizowanych grobach i w tymczasowych kostnicach dotąd pozostały tysiące ciał" - dodano.

Reklama

"Oceniamy liczbę zabitych mieszkańców Mariupola na 22 tys. Ale coraz więcej faktów przemawia za tym, że skutki zbrodni raszystów (Rosjan - red.) są zacznie potworniejsze" - rada zacytowała mera Mariupola Wadyma Bojczenkę

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mariupol

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy