Reklama

Reklama

Duże straty Rosjan w Donbasie. "Wyposażeni są w przestarzałą broń i sprzęt"

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przekazało, że od 25 marca Rosja nie podała żadnych informacji o swoich stratach w czasie wojny w Ukrainie. Dane publikują jednak prorosyjscy separatyści, którzy wskazują na nadzwyczajną skalę strat w Donbasie.

"Trwa ciężki ostrzał, a Rosja dąży do otoczenia rejonu Siewierodoniecka przez Izium na północy i Popasną od południa. Rosja najprawdopodobniej przygotowuje się do próby wysłania do Donbasu dużej liczby jednostek rezerwowych" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Ministerstwo Obrony: DRL straciła 55 proc. sił

"Władze rosyjskie od 25 marca nie podały ogólnej liczby ofiar wojskowych na Ukrainie. Jednak samozwańcza Doniecka Republika Ludowa (DRL) publikuje dane o ofiarach wśród swoich sił" - dodało brytyjskie MON. 

"Według stanu na 16 czerwca, DRL przyznała, że od początku 2022 roku 2128 wojskowych zginęło w boju i 8897 zostało rannych. Liczba ofiar w DRL odpowiada około 55 proc. jej pierwotnych sił, co podkreśla nadzwyczajne straty, jakie ponoszą rosyjskie i prorosyjskie siły w Donbasie" - dodano.

Reklama

DRL wyposażone w stary sprzęt

"Jest wysoce prawdopodobne, że siły DRL są wyposażone w przestarzałą broń i sprzęt. Po obu stronach zdolność do tworzenia i wysyłania na front jednostek rezerwowych prawdopodobnie stawać się będzie coraz bardziej kluczowa dla wyniku wojny" - podkreślono w codziennej aktualizacji wywiadowczej. 

Reklama

Reklama

Reklama