Reklama

Duda rozmawiał z Zełenskim. "Skończą jak naziści pod Leningradem"

Andrzej Duda poinformował w czwartek w nocy o rozmowie, którą odbył z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. "Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto"- miał podkreślił lider państwa ukraińskiego.

Rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy odbyła się w czwartek tuż przed północą, o czym w mediach społecznościowych poinformował Andrzej Duda. 

Wojna w Ukrainie. Duda rozmawiał z Zełenskim

"Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto. Jeśli rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak Naziści oblegający Leningrad w czasie II Wojny Światowej" - napisał prezydent Polski, powołując się na słowa wypowiedziane przez Wołodymyra Zełenskiego. 

"Nie złamią nas i odejdą w niesławie, jako zbrodniarze" - miał dodał prezydent atakowanej przez Rosję Ukrainy. 

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Wojna Rosja-Ukraina. Trybunały w Hadze zbadają agresję Moskwy

Wojna Rosji z Ukrainą trwa od ponad tygodnia. W tym czasie udokumentowano wiele przykładów ataków na ludność cywilną oraz obiekty mieszkalne, co traktowane może być jako zbrodnie wojenne, a także zbrodnie przeciwko ludzkości. 

W związku z działaniami Rosji na terenie Ukrainy Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wszczął śledztwo wobec władz w Moskwie. Odrębne dochodzenie - na wniosek Wołodomyra Zełenskiego - prowadzi Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, którego siedziba również mieści się w Hadze. 

Przesłuchania wstępne w sprawie oskarżenie o "zmanipulowanie definicji ludobójstwa w celu usprawiedliwienia agresji" - jak określił to prezydent Ukrainy - odbędzie się w dniach 7 i 8 marca. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Wołodymyr Zełenski | Rosja | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy