Reklama

Reklama

Drugi francuski ochotnik zginął na Ukrainie. MSZ potwierdza

MSZ Francji poinformowało we wtorek, że drugi francuski ochotnik zginął w walce na Ukrainie. Potwierdzono w ten sposób poniedziałkowe doniesienia radia RTL.

"Dostaliśmy smutną wiadomość o tej śmierci - napisało w komunikacie biuro prasowe resortu spraw zagranicznych. "Składamy kondolencje jego rodzinie, z którą odpowiednie służby (...) są w kontakcie" - dodano.

Wojna w Ukrainie. Francja potwierdza: Drugi ochotnik nie żyje

W poniedziałek o śmierci francuskiego ochotnika poinformowało radio RTL. "Zmarł w wyniku obrażeń 25 czerwca w obwodzie charkowskim. Miał 20 lat i 1 marca wstąpił do Międzynarodowego Legionu na Ukrainie" - podała stacja na Twitterze. "Poważnie ranny, w śpiączce, Adrien D. był leczony w szpitalu polowym w obwodzie charkowskim" - dodało radio na swojej stronie internetowej.

Reklama

Na początku czerwca MSZ w Paryżu poinformował, że pierwszy francuski ochotnik zginął w walce na Ukrainie. Według RTL był to Wilfried Bleriot, "zabity 1 czerwca, którego pogrzeb odbył się we Francji 30 czerwca".

Zdaniem stacji obecnie na Ukrainie walczy około 50 Francuzów.

Jak pisze AFP, w połowie czerwca armia rosyjska poinformowała, że od początku wojny na Ukrainie przybyło tam prawie 7 tys. zagranicznych ochotników z 64 krajów i że prawie 2 tys. z nich zginęło. 

Reklama

Reklama

Reklama