Reklama

Reklama

Dowództwo sił powietrznych: Ukraina zestrzeliła rosyjskie rakiety manewrujące i drony

Zestrzelone cztery rosyjskie rakiety manewrujące i 10 irańskich dronów kamikadze Shahed-136. O takich sukcesach ukraińskich jednostek obrony powietrznej poinformowało dowództwo sił powietrznych armii Ukrainy. Informacje przekazano w komunikacie na Telegramie.

Ukraińskie jednostki obrony powietrznej w środę po południu unieszkodliwiły cztery z sześciu rakiet manewrujących wystrzelonych przez rosyjskie wojska, a także 10 irańskich dronów-kamikadze Shahed-136 - poinformowało dowództwo sił powietrznych armii Ukrainy.

"Wróg zaatakował Ukrainę z kierunku północno-wschodniego, używając w tym celu lotnictwa strategicznego. Bombowce Tu-95 i Tu-160 wystrzeliły sześć pocisków manewrujących Ch-101 i Ch-555. (...) Jednocześnie z kierunku północnego, w tym z terytorium Białorusi, nadleciały drony-kamikadze" - czytamy w komunikacie dowództwa na Telegramie.

Reklama

Na Twitterze opublikowano nagranie, na którym widać "skuteczną eliminację irańskiego drona Shahed-136".

Wojna w Ukrainie. W rosyjskich ostrzałach uszkodzono obiekty energetyczne

Na skutek środowych rosyjskich ostrzałów uszkodzono trzy ukraińskie obiekty energetyczne, w tym dwa po południu - poinformowała agencja Interfax-Ukraina za ukraińską spółką energetyczną DTEK. Według wstępnych doniesień nie odnotowano żadnych ofiar.

Do szpitala w Czernihowie na północy Ukrainy przewieziono trzech mężczyzn z ranami głowy, doznanymi w wyniku ataku wroga za pomocą drona Shahed-136 - oznajmił portal Suspilne. Wcześniej o zauważonym w mieście irańskim bezzałogowcu powiadomił na Telegramie szef władz obwodu czernihowskiego Wiaczesław Czaus.

Ataki na instalacje w Kijowie, Dnieprze, Żytomierzu

Od 8 października, czyli objęcia funkcji głównego dowódcy inwazyjnych rosyjskich wojsk przez generała Siergieja Surowikina, siły agresora znacząco zintensyfikowały ostrzały obiektów energetycznych w Ukrainie. We wtorek rano pojawiły się doniesienia o atakach na tego rodzaju instalacje m.in. w Kijowie, Dnieprze i Żytomierzu.

W minionym tygodniu wojska najeźdźcy ostrzelały elektrownie cieplne w wielu regionach Ukrainy, m.in. w obwodach winnickim, lwowskim i dniepropietrowskim. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy