Reklama

Reklama

Dmitrij Pieskow powiedział, co jest celem rosyjskiej agresji

Ochrona republik ługańskiej i donieckiej - to zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa główny cel rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Po wycofaniu się z okolic Kijowa to właśnie na Donbasie wojska rosyjskie skoncentrowały swoje największe siły.

- Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem specjalnej operacji wojskowej jest ochrona republik ludowych ługańskiej i donieckiej - wyjaśniał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, którego Reuters cytował za rosyjską państwową agencją RIA Novosti.

"Specjalna operacja wojskowa"

Doniecka Republika Ludowa i Ługańska Republika Ludowa to separatystyczne quasi-państwa w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Rosja to jedyne państwo na świecie, które uznaje ich istnienie. 

Jak twierdzi Kreml "specjalna operacja wojskowa" prowadzona jest właśnie po to, aby całkowicie wyłączyć te republiki spod kontroli Kijowa.

Reklama

Moskwa nazywa swoje działania "specjalną operacją wojskową" mającą na celu rozbrojenie Ukrainy i ochronę jej przed faszystami. Ukraina i jej sojusznicy na Zachodzie twierdzą, że faszystowskie oskarżenia są bezpodstawne, a wojna jest niesprowokowanym aktem agresji, będącym w rzeczywistości otwartą wojną międzypaństwową.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy