Reklama

Reklama

"Die Welt" kończy współpracę z rosyjską dziennikarką. Kobieta budziła kontrowersje

"Die Welt" kończy współpracę z rosyjską dziennikarką Mariną Owsiannikową, która w marcu br. zaprotestowała podczas emisji serwisu informacyjnego w rosyjskiej telewizji. Jak podaje agencja epd, kooperacja między dziennikarką a niemieckimi mediami była trudna ze względów językowych, jednak jej kontrakt budził kontrowersje przez cały okres zaledwie kilkutygodniowej współpracy.

Redakcja dziennika "Die Welt", należącego do koncernu medialnego Axel Springer, nie przedłuży umowy współpracy z Mariną Owsiannikową, dziennikarką, która zasłynęła antywojennym protestem na wizji w rosyjskiej telewizji.

"Stop wojnie. Nie wierzcie propagandzie. Jesteście okłamywani"

W marcu br. Owsiannikowa wbiegła podczas programu informacyjnego na wizję z plakatem z napisem "Stop wojnie. Nie wierzcie propagandzie. Jesteście okłamywani". Została aresztowana i ukarana grzywną w wysokości 30 tysięcy rubli (ok. 1450 złotych).

Umowa z "Die Welt" wygaśnie zaledwie po kilku tygodniach współpracy. - Nadal darzymy największym szacunkiem odwagę pani Owsiannikowej i życzymy jej wszystkiego najlepszego - poinformowała rzeczniczka grupy Axel Springer. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia mediów o końcu współpracy redakcji z rosyjską dziennikarką.

Reklama

Owsiannikowa wzbudzała kontrowersje

Jak informuje agencja epd, powołując się na źródła redakcyjne, współpraca z Mariną Owsiannikową była trudna, między innymi z powodu problemów językowych. Dziennikarka pracowała dla dziennika "Die Welt" i stacji telewizyjnej o tej samej nazwie od kwietnia br., relacjonując wydarzenia z Rosji i Ukrainy. 

Współpraca z Owsiannikową od początku wzbudzała kontrowersje. Krytycy zarzucali jej, że pracująca przez wiele lat w rosyjskiej telewizji państwowej dziennikarka jest na usługach kremlowskiej propagandy. Z tego powodu ukraińska organizacja praw obywatelskich Vitsche w Berlinie organizowała protesty przed siedzibą wydawnictwa Axel Springer. 

Redakcja Polska Deutsche Welle

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy