Reklama

Departament Stanu USA zabrał głos w sprawie użycia Żelaznej Kopuły

Departament Stanu USA przekazał, że nie może bronić Ukrainy przy użyciu Żelaznej Kopuły. Przekazano, że użycie systemu wymaga długotrwałego szkolenia i przygotowania personelu wojskowego do jego obsługi.

Stany Zjednoczone nie mogą bronić Ukrainy przy użyciu systemu obrony powietrznej Żelazna Kopuła, ale rozważamy inne możliwości wsparcia zbrojnego - poinformowała w czasie posiedzenia amerykańskiego senatu Victoria Nuland, asystentka sekretarza stanu w Departamencie Stanu USA cytowana w środę przez agencję Interfax-Ukraina.

Rozmieszczenie systemu Żelaznej Kopuły, który chroni między innymi Izrael, jest obarczone znacznymi trudnościami - przekazała Nuland. Według przedstawicielki Departamentu Stanu jest to trudne, ponieważ system wymaga długotrwałego szkolenia i przygotowania personelu wojskowego do jego obsługi.

Reklama

System obrony powietrznej dla Ukrainy

Nuland dodała jednak, że rząd USA bierze pod uwagę przekazanie Ukrainie innego systemu obrony powietrznej. Przyznała, że Stany Zjednoczone badają obecnie możliwości zwiększenia wsparcia zbrojnego na Ukrainie.

Powiedziała też, że Waszyngton "powinien rozważyć" kwestię wpisania Rosji na amerykańską listę państw uważanych za sponsorów terroryzmu. 

Sytuację w Ukrainie relacjonujemy NA ŻYWO tutaj.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Wojna w Ukrainie 2022 | Żelazna Kopuła

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy