Reklama

Reklama

Denysenko o działaniach Białorusi. "To dla Łukaszenki oznacza śmierć"

- Alaksandr Łukaszenka doskonale zdaje sobie sprawę, że dla niego przystąpienie armii Białorusi do walk na terytorium Ukrainy oznacza śmierć - przekazał doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko, cytowany przez agencję Ukrinform. Jak dodał, Łukszenka zdaje sobie sprawę, że taką decyzją straci, to na czym najbardziej mu zależy.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy wypowiedział się na temat możliwego włączenia się białoruskiego wojska w wojnę w Ukrainie

- Z mojego punktu widzenia Łukaszenka doskonale zdaje sobie sprawę, że dla niego przystąpienie armii Białorusi do walk na terytorium Ukrainy oznacza śmierć. W zasadzie on wie, że po tym straci najważniejszą rzecz w swoim życiu - władzę - powiedział Denysenko.  

Zdaniem Denysenki, Łukaszenka zrobi wszystko, by próbować opóźnić udział armii białoruskiej w wojnie. Doradca uważa, że "wybrany" w sfałszowanych wyborach przywódca wciąż będzie pozwalać Rosjanom "robić wszystko" na terytorium Białorusi. - Zapewni Rosjanom lotniska, poligony, swoją kolej, byle tylko utrzymać władzę - przekazał Denysenko. 

Reklama

Białoruskie wojska wejdą do Ukrainy? 

Pod koniec września pojawiły się doniesienia o niepokojących ruchach na terenie Białorusi - od strony granicy białorusko-ukraińskiej mają trwać przygotowania do utworzenia kolejnego frontu walk z Ukrainą.  

Co więcej, białoruski opozycjonista Pawieł Łatuszka przekazał, że na Białoruś przyjedzie 120 tys. rosyjskich żołnierzy. Jego zdaniem, świadczy to tym, że Alaksandr Łukaszenka szykuje się do "udziału w wojnie".  

W sobotę Ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji za pośrednictwem serwisu Telegram przekazało, że Łukaszenka tworzy w Białorusi przyczółek dla rosyjskiej armii. Jak dodano, manipulacją jest twierdzenie, że Białoruś jest źródłem zagrożenia.  

Białoruś wpiera Rosję od początku inwazji na Ukrainę. Z terytorium Białorusi w stronę Kijowa zmierzali rosyjscy żołnierze już w pierwszych dniach wojny. Według brytyjskiego wywiadu, w kolejnych miesiącach wojny w kierunku Ukrainy wystrzelone zostały pociski z Białorusi.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy