Reklama

Reklama

Czterolatka zabita w Winnicy. Ołena Zełenska przypomniała wspólne nagranie

Czteroletnia Liza zginęła w rosyjskim ataku rakietowym na Winnicę. Jak się okazuje, dziewczynka w ubiegłym roku wystąpiła razem z pierwszą damą Ołeną Zełenska w bożonarodzeniowym nagraniu. "Płaczę razem z jej bliskim" - napisała pierwsza dama.

W czwartek na skutek rosyjskiego ataku na centrum Winnicy zginęły co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci. Wśród zmarłych jest 4-letnia Liza, która wraz z mamą wracała z zajęć logopedycznych. Mama Lizy dwie godziny przed atakiem opublikowała w mediach społecznościowych, na których widać było uśmiechniętą dziewczynkę. 

"Dzisiaj z przerażeniem patrzyliśmy na zdjęcie przewróconego wózka dziecięcego w Winnicy. Później, czytając wiadomości, uświadomiłam sobie, że znam tę dziewczynkę. Znałam... Nie będę pisać tych słów, które bym bardzo chciałabym napisać o tych, którzy ją zabili" - napisała na Twitterze Ołena Zełenska.  

Reklama

Jak się okazuje, Liza była jednym z dzieci, które w 2021 roku wystąpiły razem z pierwszą damą Ołeną Zełenską w bożonarodzeniowym nagraniu. 

"Poznałyśmy się podczas nagrywania wideo z okazji świąt Bożego Narodzenia. Ta maleńka psotnica zdążyła pomalować farbami w ciągu godziny nie tylko siebie, swoją świąteczną sukienkę, ale i pozostałe dzieci, mnie, operatorów i reżyserów. Proszę, spójrzcie na nią żywą. Płaczę razem z jej bliskim" - dodała pierwsza dama.  

Winnica. Atak w centrum miasta 

W czwartek przed południem w centrum Winnicy, według wstępnych ustaleń, uderzyły trzy rakiety. Celem ataków był budynek biurowy, zniszczone zostały także sąsiednie budynki. Na skutek eksplozji wybuchł pożar, zapaliło się kilkadziesiąt samochodów.  

W wyniku ataku zginęły co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci. Do szpitala 64 osoby, z czego 34 w ciężkim stanie, a pięć w stanie krytycznym. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych informowała, że po ataku poszukiwano jeszcze 42 osób, z którymi utracono łączność.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy