Reklama

Ćwiczenia Rosji i Białorusi. Ukraińska armia wskazuje na rosnące ryzyko ataków

Rosja i Białoruś kontynuuje "ćwiczenia wojskowe", które w sobotę odbywać się będą na wszystkich białoruskich lotniskach - przekazała ukraińska agencja UNIAN, powołując się na resort obrony w Mińsku. Sztab Generalny ukraińskiej armii ocenia, że Rosja pod pozorem ćwiczeń wzmacnia odziały lotnictwa wojskowego w Białorusi, co oznacza rosnące ryzyko ataków rakietowych i przy użyciu dronów.

Jak zauważa UNIAN, oznacza to, że zwiększy się w sobotę aktywność lotnictwa wojskowego Rosji. Resort obrony w Mińsku oświadczył, że tego dnia oddziały sił powietrznych i wojsk obrony przeciwlotniczej "będą kontynuować wyznaczone zadania".

Armia ukraińska: Ćwiczenia oznaczają rosnące ryzyko ataków rakietowych i przy użyciu dronów

W ostatnich dniach wzrosła w Ukrainie liczba alarmów przeciwlotniczych związanych ze startami rosyjskich samolotów wojskowych nad Białorusią - podkreśla UNIAN. Agencja zauważa, że według ocen Sztabu Generalnego armii ukraińskiej, Rosjanie pod pozorem wspólnych ćwiczeń z Białorusią wzmacniają w tym kraju odziały swego lotnictwa wojskowego. 

Reklama

Oznacza to rosnące ryzyko ataków rakietowych i przy użyciu dronów, prowadzonych przeciwko Ukrainie z przestrzeni powietrznej Białorusi.

ZOBACZ: Ruszyły ćwiczenia lotnicze Rosji i Białorusi. Wiadomo, co jest celem

Wspólne ćwiczenia wojskowe Białoruś i Rosja zaczęły 16 stycznia; mają one trwać do 1 lutego. Manewry te podsyciły obawy w Kijowie i w stolicach krajów zachodnich, że Rosja może wykorzystać Białoruś do rozpoczęcia nowej ofensywy lądowej przeciwko Ukrainie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja | Białoruś | ćwiczenia wojskowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy