Reklama

Córka Szojgu na wakacjach. Płaci 600 dolarów za noc w Dubaju

"Gdy Siergiej Szojgu straszy tarczą nuklearną, jego córka spędza zimowe ferie w Dubaju" - napisał doradca szefa MSW Ukrainy na Twitterze. Anton Heraszczenko dodał, że córka ministra obrony Federacji Rosyjskiej płci 600 dolarów za noc, a jej mąż, choć ma odpowiedni wiek "nie został zmobilizowany".

"Podczas gdy Szojgu straszy atomowymi groźbami, jego córka Ksenia spędza zimowy urlop w Dubaju w hotelu, w którym jedna noc kosztuje 600 dolarów" - napisał na Twitterze doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

"Pojechała tam z mężem, który ma odpowiedni wiek, ale nie został zmobilizowany" - zauważył polityk.

Siergiej Szojgu o "tarczy nuklearnej"

"Straszaki", do których nawiązuje Haraszczenko były częścią wystąpienia ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu podczas spotkania z najwyższymi oficerami armii w Moskwie. Szojgu mówił m.in. o konieczności wzmocnienia arsenału nuklearnego i sugerował konieczność zwiększenia gotowości wojsk jądrowych i triady pocisków balistycznych, okrętów podwodnych i bombowców strategicznych. 

Reklama

Tłumaczył, że "tarcza jądrowa była i nadal pozostaje główną gwarancją integralności terytorialnej Rosji".

Wyjaśnił też, że aby odnowić armię, trzeba wziąć pod uwagę doświadczenia z Syrii i Ukrainy. - Na tej podstawie będziemy opracowywać programy szkolenia personelu i plany dostaw sprzętu wojskowego - cytuje agencja Reutera. 

Fragment przemówienia rosyjskiego ministra obrony opublikował także na Twitterze Anton Heraszczenko.

"Zwiększenie gotowości sił powietrzno-kosmicznych"

Szef rosyjskiego resortu obrony w swoim wystąpieniu, które było transmitowane w mediach, mówił o konieczności zwiększenia zdolności sił powietrzno-kosmicznych, a zwłaszcza rozwoju zdolności bojowych samolotów i bezzałogowców.

Mówił także o konieczności rozwijania nowoczesnych środków uderzenia militarnego. 

Administracja Zełenskiego: Rosja łamie rozejm. Wybuchy w Kramatorsku

Wspomniał również o konieczności unowocześniania wyposażenia i umundurowania taktycznego żołnierzy do najwyższego poziomu w "możliwie krótkim czasie".

- Wszystko, czego potrzebuje żołnierz, musi być nowoczesne, komfortowe i niezawodne - powiedział Siergiej Szojgu, przemawiając do kadry dowódczej.

- Musimy także unowocześnić system zarządzania komunikacją. Dlatego będziemy aktywnie rozwijać wykorzystanie w tym celu sztucznej inteligencji - dodał Szojgu.

Szojgu dodał także, że konieczna będzie digitalizacja baz danych (dotyczących rezerwistów) i współpraca z lokalnymi i regionalnymi władzami, podobnie jak z przemysłem.

Putin zażądał raportu od resortu Szojgu

Władimir Putin zażądał na początku roku od resortu, którym kieruje Szojgu sporządzenie do 1 lutego "raportu o wyposażeniu jednostek i pododdziałów wojskowych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, biorących udział w specjalnej operacji wojskowej".

Były doradca Kremla straszy Rosjan. "Może dojść do okupacji kraju i podzielenia go na części"

Komunikat tej treści został opublikowany na stronach Kremla.

Nacjonaliści krytykowali wcześniej porażki rosyjskich wojsk w "operacji specjalnej". Zwracali uwagę na utratę przewagi powietrznej w Ukrainie, poważne błędy taktyczne najważniejszych generałów, pytali także dlaczego rosyjscy żołnierze są wysyłani do boju z nieodpowiednim wyposażeniem, zarzucali niewystarczającą pracę wywiadu, krytykowali nawet zestawy pierwszej pomocy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Szojgu | Ksenia Szojgu | Rosja | kremlin | Ukraina | wojna rosja ukraina | Dubaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy