Reklama

Reklama

Córka Siergieja Szojgu obywatelką Litwy, jej matka walczy o pobyt stały

Nieślubna córka ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu ma litewskie obywatelstwo, natomiast jej matka walczy o uzyskanie pobytu stałego w kraju - przekazał w niedzielę wydział śledczy nadawcy publicznego LRT. Dziennikarze informują, że była partnerka Szojgu wystąpiła na drogę sądową.

49-letnia Jelena Kaminskas, matka dwójki nieślubnych dzieci Szojgu, wcześniej Szebunowa, utraciła pozwolenie na pobyt stały na Litwie tego lata. Według litewskiego Departament Bezpieczeństwa Państwowego jej obecność w kraju może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Zadeklarowała z mężem wyjazd do Rosji

Z dochodzenia LRT wynika, że Szebunowa, była stewardesa we flocie powietrznej rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, którym przez 21 lat kierował Sergiej Szojgu, już od 2017 roku miała pozwolenie na pobyt czasowy na Litwie. Po kilku latach wyszła za mąż za litewskiego biznesmena Adolfasa Kaminskasa, który uznał nieślubną córkę Szebunowej i Szojgu za swoje dziecko. W 2019 roku dziewczynka uzyskała obywatelstwo Litwy.

Reklama

Według oficjalnego rejestru rosyjskiego, Adolfas Kaminskas otrzymał wiosną tego roku rosyjski paszport, a w sierpniu tego roku małżonkowie zadeklarowali wyjazd z Litwy do Rosji, gdzie m.in. mają zarejestrowaną niejedną firmę.

Reklama

Reklama

Reklama