Reklama

Reklama

Chersoń: Ukraińcy uderzyli w kluczowy most? Rosjanie twierdzą, że użyli systemów HIMARS

Ukraińskie siły zbrojne uderzyły w kluczowy most na kontrolowanym przez Rosję terytorium na południu kraju za pomocą dostarczonych przez USA rakiet HIMARS - poinformowała we wtorek agencja Reutera. Strona ukraińska jeszcze nie potwierdziła doniesień.

Analitycy wojskowi twierdzą, że nowo przybyłe systemy rakietowe HIMARS, które są celniejsze i mają większy zasięg niż inne rodzaje artylerii, mogą zmienić losy Kijowa w jego próbie rozpoczęcia kontrofensywy na południu kraju.

Na nagraniu opublikowanym przez agencję informacyjną TASS zastępca szefa rosyjskiej administracji w obwodzie chersońskim, Kiriłł Stremousow, powiedział, że Ukraina uderzyła HIMARS-ami w most Antoniwskiego, uszkadzając drogę, ale nikogo nie raniąc.

Kluczowy most w obwodzie chersońskim

Kilometrowy most jest jednym z zaledwie dwóch przejść do kontrolowanego przez Rosję terytorium po zachodniej stronie Dniepru, w tym do głównego miasta obwodu, Chersonia, w którym przed wybuchem wojny mieszkało 280 tys. osób.

Reklama

Rosja zdobyła Chersoń i okolice w pierwszych dniach inwazji, ale Ukraińcy planowali ofensywę, wspieraną przez broń dostarczoną z Zachodu, w celu odzyskania tego terytorium.

Stremousow zapowiedział, że uszkodzony most, który wydawał się mieć cztery duże dziury w asfalcie, zostanie naprawiony. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy