Reklama

Chersoń: Rosjanie strzelali do demonstrantów. Są ranni

​Rosyjscy żołnierze otworzyli ogień z broni palnej do pokojowych demonstrantów w Chersoniu. Media informują o co najmniej dwóch osobach rannych.

Oprócz ostrej amunicji, rosyjscy żołnierze mieli użyć przeciwko demonstrantom również granatów hukowych. Nagranie ukazujące moment strzelania w kierunku ludności cywilnej opublikowała agencja informacyjna UNIAN.

Chersoń. Rosyjskie represje wobec mieszkańców

Chersoń to jedyne miasto-stolica obwodu, które zostało dotychczas zajęte przez wojska rosyjskie. Mimo gróźb ze strony władz okupacyjnych i represji wobec lokalnych aktywistów społecznych, jego mieszkańcy od blisko trzech tygodni spontanicznie organizują proukraińskie demonstracje.

Najeźdźcy stosują wobec nich m.in. aresztowania czy przeszukania w domach i budynkach użyteczności publicznej.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Chersoń | strzały | granaty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy