Reklama

Reklama

Chersoń: Rosjanie rozkradają mienie komunalne. Wywożą karetki, autobusy

Okupanci rosyjscy rozkradają mienie komunalne w Chersoniu - donosi przedstawicielka lojalnych wobec Kijowa chersońskich władz Hałyna Łuhowa, cytowana przez Radio Swoboda. Ze stolicy obwodu wywiezione zostały m.in. wszystkie karetki pogotowia, autobusy komunikacji miejskiej i wozy strażackie.

- Zrabowano cały majątek przedsiębiorstw komunalnych, który zapewniał naszemu miastu funkcjonowanie. (...) Spustoszono m.in. przedsiębiorstwo gazowe Chersonhaz i firmę kanalizacyjną Chersonmiskwodokanał. (...) Wywieziono całą flotę miejskich autobusów, która została wcześniej uzupełniona 30 pojazdami - relacjonowała Łuhowa.

Chersoń. Rosja rozkrada mienie przed ewakuacją

Wcześniej w czwartek mer miasteczka Oleszki Jewhen Ryszczuk oznajmił, że żołnierze najeźdźcy opuścili swoje dotychczasowe posterunki w trzech miejscowościach w pobliżu Chersonia, w tym m.in. w Czornobajiwce, a z budynku okupacyjnych władz miejskich w Chersoniu zdjęto flagę Rosji.

Reklama

Chersoń, większość obwodu chersońskiego i południowa część sąsiedniego obwodu zaporoskiego znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca. 

Pod koniec września na tych obszarach, a także na zajętych przez wroga terenach regionów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy odbyły się nielegalne referenda, sankcjonujące przyłączenie podbitych ziem do Rosji. Decyzja Kremla nie została uznana przez większość państw świata, w tym wszystkie kraje członkowskie UE i NATO.

W północnej części Chersońszczyzny trwa ukraińska kontrofensywa. W ostatnich tygodniach rosyjskie władze okupacyjne zarządziły ewakuację cywilów z Chersonia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy