Reklama

Reklama

Były współpracownik Putina w Europie. Media: Jest hospitalizowany

Anatolij Czubajs, były wysłannik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju, który zrezygnował ze stanowiska i opuścił Rosję w związku z agresją na Ukrainę, trafił do szpitala w jednym z krajów europejskich - pisze w niedzielę rosyjska redakcja BBC.

"Były wysokiej rangi urzędnik - Anatolij Czubajs - został hospitalizowany w związku z zespołem Guillaina-Barrego, który powoduje niedowład kończyn" - podaje BBC, powołując się na źródła w jego otoczeniu.

Media: Anatolij Czubajs hospitalizowany. Był wysłannikiem Putina

Jako pierwsza o hospitalizacji polityka poinformowała celebrytka Ksenia Sobczak. Według niej urzędnik powiedział, że jego stan jest średni, stabilny.

Związany z Sobczak projekt "Ostorożno", podał agencji RIA Nowosti, że pokój, w którym Czubajs poczuł się źle, zbadali specjaliści w kombinezonach ochrony chemicznej.

Reklama

Nie wiadomo, w jakim kraju przebywa 67-letni Czubajs. W marcu media poinformowały, że zrezygnował ze stanowiska wysłannika prezydenta Rosji ds. zrównoważonego rozwoju i opuścił kraj w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Anatolij Czubajs. Kim jest?

Anatolij Czubajs jest głównie znany jako architekt rosyjskiej transformacji gospodarczej. Sprawował stanowisko m.in. ministra finansów i wicepremiera za rządów Borysa Jelcyna.

Jak zaznacza Bloomberg, to jemu Władimir Putin zawdzięcza swoją pierwszą pracę na Kremlu, w administracji prezydenta. Czubajs był też jednym z niewielu prominentnych ludzi z czasów Jelcyna, który pozostał w kręgach władzy w epoce Putina.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy