Reklama

Reklama

Były szef Bundestagu wspomina Lecha Kaczyńskiego. "Miał rację"

Jak informują niemieckie media, były przewodniczący Bundestagu - Wolfgang Schaeuble - wspomniał o zmarłym prezydencie Polski - Lechu Kaczyńskim. Miało to miejsce w w wywiadzie dotyczącym wojny w Ukrainie i rosyjskiej agresji.

Obchodzący 80 urodziny były przewodniczący Bundestagu, polityk CDU Wolfgang Schaeuble udzielił wywiadu dla dziennika "Tagesspiegel".

Niemcy. Wolfgang Schaeuble o Lechu Kaczyńskim: Miał rację

Niemiec w wywiadzie z gazetą powiedział, że "sytuacja nie jest dobra". "Putin prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale z porządkiem Zachodu. Jeśli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, ale będzie kontynuował" - zaznaczył.

Polityk CDU podkreślił, że "Lech Kaczyński, były prezydent Polski, powiedział po inwazji na Gruzję w 2008 roku: 'Najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, potem kraje bałtyckie i Polska'. Miał rację".

Reklama

Wolfgang Schaeuble przypomniał też słowa chadeckiej polityk Annegret Kramp-Karrenbauer na temat niedostrzegania zagrożenia ze strony Rosji: "Jestem na nas wściekła. Wiedzieliśmy wszystko - i nie chcieliśmy tego widzieć".

Wolfgang Schaeuble. Kto to?

W niedzielę w Offenburgu odbyły się uroczystości z okazji 80. urodzin Wolfganga Schaeublego. Schaeuble, z wykształcenia prawnik, od 1972 roku jest członkiem Bundestagu, co czyni go najdłużej urzędującym posłem. 

Kształtował politykę Republiki Federalnej na wielu wysokich stanowiskach - m.in. podpisał Traktat Zjednoczeniowy dla Republiki Federalnej. "Po wyborach do Bundestagu we wrześniu ubiegłego roku stracił stanowisko przewodniczącego Bundestagu, ponieważ SPD stała się największą grupą parlamentarną" - przypomina portal dziennika "Welt". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy