Reklama

Reklama

Były prezydent Francji: Macron powinien pojechać do Kijowa

- Prezydent Emmanuel Macron powinien pojechać do Kijowa. Francja jest oczekiwana na Ukrainie - powiedział Francois Hollande. Były prezydent Francji stwierdził też, że należy powstrzymać Władimira Putina.

Francois Hollande w wywiadzie dla stacji BFM TV pytany o zaangażowanie Francji i wsparcie dla Ukrainy stwierdził, że należy powstrzymać Władimira Putina. Wspomniał również wcześniejsze wizyty szefów państw i prezydentów innych krajów w Kijowie.

Wojna w Ukrainie. Wizyta minister w Buczy

W poniedziałek do Kijowa pojechała nowa minister spraw zagranicznych Francji Catherine Colonna, która udała się do Buczy i rozmawiała z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułebą oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Szefowa MSZ Francji obiecała zwiększenie pomocy gospodarczej i militarnej dla Ukrainy.

Reklama

ZOBACZ: "Rosja jest gotowa do podpisania porozumienia pokojowego z Kijowem"

Pałac Elizejski wielokrotnie dopytywany o ewentualną wizytę prezydenta Macrona w Ukrainie powtarzał, że "nie nadszedł czas", mimo zaproszeń kierowanych do prezydenta Francji przez prezydenta Zełenskiego. Colonna jest pierwszą francuską minister, która udała się do Kijowa od rozpoczęcia inwazji Rosji na ten kraj 24 lutego. 

Śmierć francuskiego dziennikarza w Ukrainie

W poniedziałek wyniku rosyjskiego ostrzału zginął francuski dziennikarz Leclerca-Imhoffa, który relacjonował ewakuację cywilów z obwodu ługańskiego. 

Przebywająca w tym czasie w Ukrainie Colonna zażądała "przejrzystego śledztwa" w sprawie śmierci dziennikarza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy