Reklama

Reklama

Były kanclerz przyłapany. Schroeder "na urlopie" w Moskwie

Były kanclerz Gerhard Schroeder przebywa obecnie w Moskwie. "Jestem tu na urlopie przez kilka dni. Moskwa to piękne miasto" - powiedział polityk partii SPD korespondentowi telewizji ntv.

Gdy reporter zwrócił uwagę, że do siedziby rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft jest niedaleko, Gerhard Schroeder odpowiedział: "Czyżby? No tak, zgadza się, ma pan rację".

Niemcy: Schroeder na urlopie w Moskwie

Schroeder po znacznych naciskach w maju zrezygnował ze stanowiska w radzie nadzorczej spółki Rosnieft, a także oświadczył, że nie przyjmie oferty w radzie nadzorczej gazowego koncernu Gazprom.

Były kanclerz Niemiec (w latach 1998-2005) jest krytykowany ze względu na swoje zaangażowanie w rosyjskie firmy państwowe i uważany za bliskiego przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina.

Reklama

"Nie zrezygnuję z możliwości rozmawiania z prezydentem Putinem" - oświadczył niedawno w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". 

"Nie wierzę w rozwiązania militarne. Wojnę można zakończyć tylko w drodze negocjacji dyplomatycznych. Los żołnierzy i ukraińskiej ludności cywilnej można poprawić tylko w drodze rozwiązania dyplomatycznego" - przekonywał w wywiadzie były kanclerz Niemiec. 

Schroeder w marcu pojechał do Moskwy, aby rozmawiać z Putinem o wojnie na Ukrainie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy