Reklama

Reklama

Były dyrektor CIA wieszczy sukcesy Ukraińców. Wskazuje termin postępów

Były dyrektor CIA i emerytowany amerykański generał David Petraeus ocenił, że armia Ukrainy może już niebawem osiągnąć znaczące sukcesy. Jego zdaniem zima przyniesie Ukraińcom postępy w wyzwalaniu swojego terytorium z rąk Rosjan.

- Armia ukraińska może osiągnąć zimą znaczne postępy w wyzwalaniu terytoriów kraju spod okupacji rosyjskiej - ocenił David Petraeus podczas obrad Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa.

Petraeus podkreślał w wystąpieniu, że "Ukraińcy są na swojej ziemi", "wiedzą, za co się biją" i nawet jeśli potrzebują odpoczynku w czasie walk, to "mogą zwrócić się do swoich". 

"Zima będzie różna dla Ukraińców i dla Rosjan"

- Tak więc - dodał - zima będzie różna dla Ukraińców i dla Rosjan - dodał były szef CIA. Wyraził oczekiwanie, że armia ukraińska przeprowadzi skuteczne ofensywy i będzie wyzwalać swoje terytoria.

Reklama

- Nie sądzę, by wojska ukraińskie spowolniły ofensywę operacyjną z nadejściem zimy. Logistyka Rosjan jest bardzo słaba, mosty są zniszczone, podobnie jak drogi kolejowe (...). Logistyka Rosjan jest odepchnięta na około 70 km od frontu - powiedział Petraeus. 

"Nie będziemy zwracać uwagi na uczucia Putina"

David Petraeus podkreślał też, że ludność "nienawidzi" okupanta i "ludzie stawiają opór, pomimo wszystkich barbarzyńskich procedur filtracyjnych".

Generał wyraził przekonanie, że gwarancją bezpieczeństwa Ukrainy powinna być droga tego kraju do NATO. - W przeszłości liczyliśmy się z uczuciami Putina i nie doprowadziło to do niczego dobrego. Teraz nie będziemy na to zwracać uwagi - powiedział Petraeus. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy