Reklama

Reklama

Były dowódca wojsk USA w Europie przewiduje, kiedy zakończy się wojna w Ukrainie

Ukraina będzie miała potencjał do kontrofensywy i do września będzie w stanie wyprzeć siły rosyjskie - twierdzi emerytowany generał Ben Hodges, były dowódca wojsk amerykańskich w Europie. Według niego kulminacja wojny nastąpi późnym latem, gdy Rosji zabraknie ludzi, amunicji i woli walki.

Generał Ben Hodges powiedział w wywiadzie dla Radia Swoboda, że choć Rosja nie była w stanie osiągnąć wszystkich swoich celów, wyrządziła ukraińskiej gospodarce ogromne szkody.

- Rosja nie ma nic do świętowania. Nie udało im się osiągnąć wszystkich swoich celów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony pokazało, że jest skorumpowaną instytucją, a ich żołnierze to mordercy, którzy używają broni przeciwko obiektom cywilnym - powiedział.

Jak ocenił, kulminacja wojny nastąpi późnym latem, kiedy Rosji zabraknie ludzi, amunicji i woli walki.

Reklama

Ben Hodges: Musimy kontynuować sankcje na Rosję

Według amerykańskiego generała Ukraina będzie miała potencjał do kontrofensywy i do września będzie mogła odeprzeć siły rosyjskie.

- Ważne jest jednak, aby wszyscy byli zjednoczeni - Francja, Włochy, Polska i wszyscy pozostali partnerzy. Aby kontynuować sankcje, naciski dyplomatyczne, aby zapewniać Ukrainie niezbędne środki, ale także aby Ukraina mogła ustanowić wewnętrzną sieć logistyczną, aby żołnierze otrzymywali rzeczy, których potrzebują - wskazał Hodges.

Reklama

Reklama

Reklama