Reklama

Były brytyjski premier Boris Johnson z wizytą w Ukrainie. Odwiedził Buczę

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwiedził Buczę pod Kijowem. To jego pierwsza wizyta w Ukrainie od czasu, gdy odszedł ze stanowiska szefa rządu. Prezydent Zełenski nazwał Johnsona "prawdziwym przyjacielem Ukrainy".

Ukraińska Prawda podała na serwisie Telegram, że Johnson odwiedził Buczę i Borodziankę w obwodzie kijowskim i opublikowała zdjęcia autorstwa korespondentów agencji Reutera. 

Zełenki: Prawdziwy przyjaciel Ukrainy

"Witam w Kijowie prawdziwego przyjaciela Ukrainy Borisa Johnsona. Dziękuję za poparcie, Borisie!" - napisał Zełenski na serwisie Telegram. 

Bucza i Borodzianka to miejscowości pod Kijowem, które w pierwszych miesiącach inwazji rosyjskiej stały się symbolem zbrodni na ludności cywilnej, których dopuszczali się wojskowi Rosji.

Johnson, który kierował rządem brytyjskim w lutym 2022 roku, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, opowiedział się jednoznacznie za wspieraniem zaatakowanego kraju. Już w trakcie wojny odwiedzał Kijów. Cieszy się sporą popularnością na Ukrainie - ulice na jego cześć nazwało kilka miast, a Kijów i Odessa mianowały go swym honorowym obywatelem. Urząd premiera Wielkiej Brytanii Johnson piastował od lipca 2019 roku do września 2022 roku.

Reklama

Czytaj także: Rosja: Szef rosyjskiej Dumy grozi użyciem "potężniejszej broni"

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Boris Johnson | Wojna w Ukrainie 2022 | Bucza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy