Reklama

Reklama

Brytyjskie MON: Rosja zintensyfikowała ataki w okolicach Doniecka

W ciągu ostatnich pięciu dni rosyjskie wojska zintensyfikowały ataki w okolicach Doniecka, co może mieć na celu związanie walką dodatkowych ukraińskich jednostek w kontekście spekulacji, że Kijów planuje poważną kontrofensywę - przekazało w raporcie brytyjskie ministerstwo obrony.

"W ciągu ostatnich pięciu dni prawdopodobnie nastąpił wzrost intensywności rosyjskich natarć wzdłuż donieckiego sektora Donbasu. Na północ od Doniecka doszło do zaciekłych walk w pobliżu miast Siewiersk i Bachmut. Prorosyjskie bojówki separatystyczne prawdopodobnie poczyniły pewne postępy w kierunku centrum wsi Pisky, w pobliżu lotniska w Doniecku. Ogólnie jednak rosyjskie siły zapewniły sobie niewielkie zdobycze terytorialne" - powiadomił resort obrony.

Wywiad: Odpowiedź na możliwą "poważną kontrofensywę"

W ocenie brytyjskiego ministerstwa "istnieje realna możliwość, że Rosja zwiększyła swoje wysiłki w Donbasie, próbując wciągnąć lub związać (walką) dodatkowe ukraińskie jednostki".

Reklama

Działania Kremla następują "w kontekście spekulacji, że Ukraina planuje poważną kontrofensywę" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej. 

Wojna w Ukrainie trwa 185. dzień, od kiedy rankiem 24 lutego Rosja przeprowadziła inwazję na szeroką skalę na ten kraj.

Zobacz też: ISW: Rosji raczej nie uda się przeprowadzić zgodnie z planem pseudoreferendów w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy