Reklama

Brytyjskie działo w akcji. Ukraińcy pokazali nagranie

Rosyjski granatniki SPG-9 "Spice" wraz z amunicją i moździerz 2B9 "Wasiliok" padły ofiarą brytyjskiego działa L119. Nagranie z misji zostało opublikowane przez ukraińską armię.

Pokazano nagranie z misji bojowej wykonywanej przez strzelców z użyciem brytyjskiego działa L119.

"Zniszczono wrogie granatniki SPG-9 'Spice' wraz z amunicją. Uszkodzono także wrogi moździerz 2B9 'Wasiliok'" - dodano w komunikacie ukraińskiego sztabu.

O sukcesie brytyjskiego działa na froncie poinformował też Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny.

Ukraińcy odpierają rosyjskie ataki

Siły ukraińskie odparły minionej doby ponad 50 rosyjskich ataków - poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Najbardziej zacięte walki toczą się w okolicach Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki w Donbasie.

Reklama

"Rosyjska armia główne wysiłki koncentruje na działaniach ofensywnych na odcinku łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim na wschodzie kraju" - czytamy w komunikacie.

Siły rosyjskie nie przestają szturmować Bachmutu, ale ukraińscy obrońcy dzielnie utrzymują się w mieście - zapewnił sztab.

Nie osiągając pożądanych skutków na polu walki, rosyjskie wojsko atakuje cywilów - podkreślono. W sobotę siły przeciwnika zaatakowały rakietami miasto Drużkiwka w obwodzie donieckim i inne miejscowości w kraju. W wyniku ataków są ranni.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 r.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: L119 | brytyjskie działo | Ukraina | nagranie | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy