Reklama

Brytyjski wywiad ocenia plany Szojgu. "Konflikt może trwać kilka lat"

Zwiększone zagrożenie militarne w Rosji potrwa najprawdopodobniej jeszcze kilka lat - wynika z najnowszego raportu wywiadowczego brytyjskiego ministerstwa obrony. W opinii resortu świadczą o tym plany Siergieja Szojgu, na podstawie których organizacja rosyjskiej armii ma zakładać częściowy powrót do założeń z czasów sowieckich.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej wskazano, że 17 stycznia minister obrony Rosji Siergiej Szojgu ogłosił plany poważnych zmian w strukturze sił zbrojnych, które mają być wprowadzone w życie w latach 2023-2026, a obejmować mają zwiększenie liczebności wojska do 1,5 mln - co stanowiłoby wzrost o 11 proc. w stosunku do zapowiadanego wcześniej zwiększenia do 1,35 mln.

Wojna na Ukrainie. Brytyjski wywiad: Rosja ocenia, że konflikt może trwać lata

Szojgu zapowiedział również przywrócenie okręgów wojskowych moskiewskiego i leningradzkiego, co stanowi częściowy powrót do organizacji sił w zachodniej Rosji z czasów sowieckich, a nowy korpus wojskowy ma powstać w Karelii, w pobliżu granicy z Finlandią.

Reklama

"Plany Szojgu sygnalizują, że rosyjskie kierownictwo z dużym prawdopodobieństwem ocenia, iż zwiększone konwencjonalne zagrożenie militarne będzie trwało jeszcze przez wiele lat poza obecną wojną w Ukrainie. Rosja będzie miała jednak najprawdopodobniej problemy z obsadzeniem i wyposażeniem planowanej rozbudowy" - napisano. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja | brytyjski wywiad

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy