Reklama

Reklama

Brytyjski wywiad o "uporczywej obronie" Rosjan w obwodzie charkowskim

Brytyjski resort obrony podał nowe informacje z frontu. Rosjanie będą najpewniej prowadzić uporczywą obronę w obwodzie charkowskim na linii pomiędzy rzeką Oskoł i miejscowością Swatowe w obwodzie ługańskim, ponieważ zapewnia ona kontrolę nad ważną trasą zaopatrzenia z terytorium Rosji oraz osłania okupowaną część Donbasu - przekazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Siły ukraińskie kontynuują działania ofensywne w obwodzie charkowskim, gdzie rosyjska obrona oparła się pomiędzy rzeką Oskoł i miejscowością Swatowe - pisze w sobotę rano brytyjski wywiad wojskowy.

"To ewidentnie podważyłoby rosyjską strategię"

"Dla Rosji kontrola nad tym terenem jest ważna ze względu na jedną z nielicznych pozostałych tras zaopatrzenia z obwodu biełgorodzkiego" - podkreślono w doniesieniach wywiadu.

Ta linia logistyczna przebiega wzdłuż granicy obwodu ługańskiego, części Donbasu, którego "wyzwolenie" Rosja określiła jako jeden z głównych celów wojny przeciwko Ukrainie.

Reklama

"Ewentualna utrata terytorium w obwodzie ługańskim ewidentnie podważyłaby rosyjską strategię" - ocenia resort obrony Wielkiej Brytanii.

"Rosja będzie najpewniej prowadziła w tym regionie upartą obronę, ale nie jest jasne, czy jej siły na linii frontu posiadają odpowiednie rezerwy i morale, by wytrzymać kolejne ukraińskie natarcie" - podkreślono.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy