Reklama

Brytyjski wywiad: Iran głównym stronnikiem Rosji. "Usiłują sprowadzić pociski"

Rosjanie usiłują sprowadzić z Iranu setki pocisków balistycznych - podaje brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosja najprawdopodobniej zużyła dużą część własnych pocisków balistycznych i próbuje to uzupełnić sprowadzając setki takich pocisków z Iranu - przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

"Iran głównym stronnikiem Rosji"

W codziennej aktualizacji wywiadowczej napisano, że Iran stał się jednym z głównych militarnych stronników Rosji, odkąd najechała ona na Ukrainę, a wsparcie Iranu dla rosyjskiego wojska prawdopodobnie wzrośnie w najbliższych miesiącach. 

Rosja próbuje uzyskać więcej broni, w tym setki pocisków balistycznych, a w zamian najprawdopodobniej oferuje Iranowi bezprecedensowy poziom wsparcia wojskowego i technicznego, który przekształca ich relacje obronne.

Reklama

Rosjanie mają coraz mniej broni do dyspozycji

"Rosja najprawdopodobniej zużyła dużą część zapasów własnych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu SS-26 Iskander, które przenoszą głowicę o masie 500 kg na odległość do 500 km. Jeśli Rosji uda się uzyskać dużą liczbę irańskich pocisków balistycznych, prawdopodobnie wykorzysta je do kontynuowania i rozszerzania kampanii ataków na krytyczną infrastrukturę narodową Ukrainy" - napisano. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Iran | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy