Reklama

Reklama

Brytyjski samolot wylądował w Rzeszowie. Media o "specjalnym" transporcie

Jak donoszą zagraniczne media, na lotnisku w Rzeszowie wylądował ciężki brytyjski samolot transportowy C-17 Globemaster III. Nie wiadomo, co znajduje się na pokładzie maszyny, jednak pojawiają się spekulacje o zapowiadanych wieloprowadnicowych wyrzutniach rakiet (MLRS) dla Ukrainy.

Według informacji brytyjskiej stacji BBC, do walczących w Ukrainie żołnierzy w pierwszym pakiecie mają trafić trzy zestawy wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet

Rzeszów. Media: Brytyjski C-17 Globemaster III z ładunkiem wylądował

Komunikat o tym, że Wielka Brytania dostarczy Ukrainie zestawy rakietowe M270, pojawił się w poniedziałek 6 czerwca. System MLRS pozwala na precyzyjnie uderzanie w cele oddalone nawet o 80 kilometrów. Ukraińscy żołnierze mają być szkoleni z ich obsługi na brytyjskich poligonach.

Jak donosi agencja INTERFAX, zapowiedź ze strony Brytyjczyków może ziścić się dosyć szybko. W poniedziałek 6 czerwca na lotnisku w Rzeszowie wylądował ciężki samolot transportowy C-17 Globemaster III. Ta potężna maszyna może przenosić ładunek o wadze do 75 ton. 

Reklama

Jeżeli ta informacja by się potwierdziła, oznacza to, że na pokładzie C-17 Globemaster III mogłyby się znaleźć wspomniane trzy zestawy rakietowe MLRS. 

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Rakiety dalekiego zasięgu dla Ukrainy

System MLRS to niejedyna taka pomoc dla walczącej Ukrainy. Przekazanie zestawów wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet HIMARS zapowiedziały wcześniej Stany Zjednoczone. 

Jak przekazał prezydent Joe Biden, zestawy trafią do Ukraińców, którzy zadeklarowali, że nie będą wykorzystywać ich do atakowania celów na terytorium Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy