Reklama

Reklama

Bridget Brink nową ambasador USA w Ukrainie

Senat USA jednogłośnie zatwierdził nominację Bridget Brink na ambasadora w Ukrainie, po tym, jak przesłuchanie w tej sprawie odbyło się zaledwie dwa tygodnie po ogłoszeniu jej nominacji 25 kwietnia przez prezydenta Joe Bidena.

Szybkie działanie podkreśla dążenie obu partii do wysłania ambasador, która wsparłaby prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w obliczu inwazji Rosji.

Zatwierdzenie Brink przez Senat nastąpiło w tym samym dniu, w którym ambasada USA w Kijowie została ponownie otwarta po trzymiesięcznym okresie zamknięcia.

Bridget Brink nową ambasador. Kim jest?

Pochodząca z Michigan i mówiąca po rosyjsku Brink jest obecnie ambasadorem USA na Słowacji. Od 25 lat jest dyplomatą, pracowała w Uzbekistanie i Gruzji, a także na wielu wysokich stanowiskach w Departamencie Stanu i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Reklama

Brink została również zatwierdzona jednogłośnie w głosowaniu w 2019 r., gdy były republikański prezydent Donald Trump nominował ją na stanowisko w Bratysławie. W Kijowie nie było ambasadora USA od maja 2019 roku, kiedy Trump raptownie odwołał ówczesną ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy