Reklama

Reklama

Borys Budka: W sprawach ukraińskich prezydent Duda robi dobrą robotę

- Kiedy patrzę na to, co w ostatnim czasie robi prezydent Andrzej Duda, jeśli chodzi o kwestie ukraińskie, to oczywiście zyskuje moje uznanie, każdy z nas powinien mu pogratulować - uważa szef klubu PO Borys Budka.

Szef klubu KO Borys Budka został zapytany w poniedziałek w RMF24.pl, czy pogratulowałby prezydentowi jego ostatniej wizyty w Ukrainie.

Budka odpowiadał, że "jeśli chodzi o kwestie ukraińskie, to oczywiście ostatnie działania Andrzeja Dudy w kwestii Ukrainy zyskują jego uznanie". - Każdy z nas powinien mu (prezydentowi Dudzie - red.) pogratulować - odpowiedział Budka.

Zaznaczył, że "bardzo dobrze, iż prezydent podkreśla rolę wszystkich Polek i Polaków, którzy niosą pomoc Ukrainie".

Budka o Dudzie: Robi naprawdę dobrą robotę 

- Prezydent Andrzej Duda w zakresie relacji polsko-ukraińskich, ale również tego, że pojechał do Kijowa robi naprawdę dobrą robotę i z pewnością jak będę się z nim widział pogratuluję mu tej wizyty - mówił Budka.

Reklama

- Znamy doskonale trudną polsko-ukraińską historię, ale wiemy że trzeba patrzeć w przyszłość, a ta wizyta niewątpliwie bardzo dobry gest solidarności - zaznaczył.

Prezydent Andrzej Duda wystąpił w niedzielę w Radzie Najwyższej Ukrainy jako pierwszy zagraniczny przywódca od czasu wybuchu wojny. Jego przemówieniu przysłuchiwał się m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. 

Duda: Nie spocznę, dopóki Ukraina nie stanie się członkiem UE 

- Polska wspiera i będzie wspierać Ukrainę. Nie spocznę, dopóki Ukraina nie stanie się członkiem UE w pełnym tego słowa znaczeniu - zadeklarował prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym w Radzie Najwyższej Ukrainy. 

Prezydent podkreślał, że Polska wierzy w Ukrainę. - Dziękuję Wam za to, że bronicie Europy przed najazdem barbarzyństwa i nowego rosyjskiego imperializmu, że pokazujecie tyranom ich miejsce, że udowodniliście, że duch wolnego narodu jest silniejszy. Dziękuję za to z całego serca - podkreślił Andrzej Duda. - Pokazałaś Ukraino, że jesteś - jak mówi twój hymn - kozackiego rodu. Jesteście wielcy - zaznaczył polski prezydent. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy