Reklama

Reklama

Blisko 60 proc. obwodu zaporoskiego zajęte przez Rosjan

Wojska rosyjskie zajęły prawie 60 proc. obwodu zaporoskiego - przekazał szef władz obwodowych Ołeksandr Staruch na spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jednocześnie zapewnił, że ukraińscy żołnierze "nadal walczą".

Według szefa władz obwodowych 77 miejscowości obwodu zaporoskiego zostało odciętych z powodu działań wojennych. Rosjanie zniszczyli 2701 obiektów infrastrukturalnych, z których prawie 700 z powrotem działa.

Ołeksandr Staruch podkreślił, że w Zaporożu utworzono ośrodki pomocy humanitarnej, aby przyjmować mieszkańców tymczasowo okupowanych terytoriów i osiedli, na których trwają działania wojenne.

- W ciągu ostatnich 15 dni najwięcej ludzi przybyło z regionu chersońskiego. Pochodzą też z Mariupola - oświadczył.

Wołodymyr Zełenski z wizytą na wschodzie kraju

Wcześniej w niedzielę biuro prezydenta Ukrainy podało, że Zełenski odwiedził żołnierzy na froncie w obwodzie zaporoskim. "Szef państwa zapoznał się z sytuacją operacyjną na linii obrony" - głosi m.in. komunikat, opublikowany na oficjalnej stronie internetowej prezydenta.

Reklama

Zobacz też: Wojna w Ukrainie. 13-latka udawała martwą, by nie zabili jej Rosjanie

Wiceszef biura Zełenskiego Kyryło Tymoszenko opublikował zdjęcia ze spotkania Zełenskiego z ewakuowanymi mieszkańcami Mariupola. Poinformował, że spotkanie odbyło się w Zaporożu. Nie podał, kiedy odbyła się ta wizyta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy