Reklama

Reklama

Biden złożył Zełenskiemu obietnicę. Dostarczy zaawansowaną broń

Prezydent USA Joe Biden w rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim obiecał, że Stany Zjednoczone dostarczą Ukrainie zaawansowane systemy obrony powietrznej. To reakcja na poniedziałkowy ostrzał Ukrainy przez Rosję.

"Odbyłem produktywną rozmowę z prezydentem USA Joe Bidenem. Głównym tematem rozmowy była obrona powietrzna. Obecnie jest to priorytetem numer 1 w naszej współpracy" - oznajmił ukraiński prezydent w poniedziałek

Zobacz też: Mołdawia. Rosyjskie pociski przekroczyły mołdawską przestrzeń powietrzną

Wkrótce po Zełenskim o rozmowie przywódców poinformował też Biały Dom, który przekazał, że prezydent Biden obiecał, iż USA będą nadal dostarczały Ukrainie sprzęt, którego potrzebuje do obrony, w tym zaawansowane systemy obrony powietrznej.

Reklama

Stany Zjednoczone potępiają ataki

Zełenski przekazał również, że rozmawiał wcześniej w poniedziałek o ostrzałach z amerykańską ambasador w Kijowie Bridget Brink.

"Stany Zjednoczone potępiają rosyjskie ataki na obiekty infrastruktury Ukrainy i zdeterminowane są pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne i okrucieństwa popełnione w naszym kraju. Dziękujemy za wasze wsparcie!" - napisał ukraiński prezydent na Telegramie.

W poniedziałek doszło do zmasowanego ataku rakietowego Rosji na kilkanaście miast w większości regionów Ukrainy. Celem stała się stolica (pierwszy raz od czerwca br.), a także m.in. Charków, Odessa, Dniepr, Krzywy Róg, Krzemieńczuk, Zaporoże, Mikołajów, Żytomierz, Winnica, Iwano-Frankiwsk, Ternopol, Lwów i Równe. Co najmniej 19 osób zginęło, a 105 zostało rannych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy