Reklama

Reklama

Biały Dom o zagrożeniu nuklearnym: Nie będziemy rozmieniać się na drobne

- Użycie broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie jest użyciem broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie, nie będziemy rozmieniać się na drobne - powiedział w niedzielę w rozmowie z telewizją CNN doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. W ten sposób odpowiedział na pytanie, czy Joe Biden potraktowałby użycie taktycznej broni nuklearnej na Morzu Czarnym jako coś mniej poważnego.


Sullivan powiedział, że "państwa NATO i inne odpowiedzialne kraje, w tym Chiny i Indie, winny dać jasno do zrozumienia, że Rosja nie powinna rozważać użycia na Ukrainie broni nuklearnej".

Sullivan: Nie będziemy rozmieniać się na drobne

Zapytany o to, czy prezydent USA Joe Biden zinterpretowałby użycie taktycznej broni nuklearnej na Morzu Czarnym jako "mniej poważne", Sullivan odparł, że podkreślanie takich różnic w tym kontekście byłoby bardzo niebezpieczne.

- Użycie broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie jest użyciem broni nuklearnej na polu bitwy na Ukrainie, nie będziemy rozmieniać się na drobne - powiedział doradca Białego Domu.

Reklama

Relacje USA-Arabia Saudyjska

Sullivan odniósł się również do amerykańskich relacji z Arabią Saudyjską, która "ograniczając wydobycie ropy naftowej, sprzymierzyła się z Rosją". 

- Rozważając przyszłość relacji USA z Arabią Saudyjską Joe Biden będzie działać metodycznie i strategicznie, kolejne kroki skonsultuje z przedstawicielami obu amerykańskich partii - zapowiedział polityk.

OPEC+, grupa producentów, składająca się z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojuszników, w tym Rosji, ogłosiła w ubiegłym tygodniu decyzję o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej, przeciwko czemu występowała administracja Bidena.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy