Reklama

Reklama

Białoruscy ochotnicy odpowiedzieli Łukaszence. Szykują dla niego stos

- Alaksandr Łukaszenka rąbie drewno, aby zadrwić z demokratycznej Europy. My rąbiemy drewno dla samego dyktatora. Stos to właśnie to, na co zasługuje - mówi białoruski ochotnik w nagraniu zamieszczonym na YouTube przez telewizję Biełsat. To odpowiedź na filmik z ubiegłego tygodnia. - Nie pozwolimy zamarznąć Dudzie i Morawieckiemu - mówił białoruski przywódca.

W ubiegłym tygodniu na jednym z białoruskich kanałów telegramowych opublikowano wpis z nagraniem, na którym widać Alaksandra Łukaszenkę osobiście rąbiącego drewno. 

"Największy kryzys energetyczny już teraz nazywany jest apokalipsą, a nasi sąsiedzi zdecydowanie sobie z nim nie radzą" - napisano. 

Łukaszenka mówił, że w tej sytuacji należy przede wszystkim myśleć o sytuacji "chłopów i robotników", a nie bogatych. - Najważniejsze, żeby Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki nie zamarzli. To nasi sąsiedzi, może się opamiętają - dodał białoruski przywódca. 

Reklama

Odpowiedź białoruskich żołnierzy

Żołnierze z białoruskiego pułku ochotniczego walczącego w Ukrainie po stronie Kijowa opublikowali swoją odpowiedź na nagranie zamieszczone przez Alaksandra Łukaszenkę. 

- Łukaszenka rąbie drewno, aby zadrwić z demokratycznej Europy. My rąbiemy drewno dla samego dyktatora. Stos to właśnie to, na co zasługuje - powiedział na nagraniu jeden z wojskowych. 

Ochotnicy odcinają się od prorosyjskiej polityki Łukaszenki. - On oddał w łapy Putina naszą ukochaną Białoruś, a ukochanej się nie oddaje - podsumowali. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy