Reklama

Reklama

Białoruś: Niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej w bazie koło Mińska

W wojskowej bazie lotniczej w miejscowości Moczuliszcze (obwód miński) rozpoczął się niezapowiedziany wcześniej sprawdzian "gotowości bojowej i mobilizacyjnej - poinformowało białoruskie MON. Sprawdzian ma trwać przez najbliższy miesiąc.

W oświadczeniu opublikowanym na Telegramie resort podał, że sprawdzian odbywa się w ramach "planu przygotowania sił lotniczych i wojsk obrony przeciwlotniczej". W Moczuliszczach znajduje się wojskowa baza lotnicza.

Sprawdzian ma objąć takie zagadnienia, jak powołanie osób podlegających obowiązkowi wojskowemu i odświeżenie ich umiejętności, a także wydobycie sprzętu wojskowego z magazynów i sprawdzanie jego przydatności do walki. Sprawdzian ma trwać przez miesiąc - oznajmiło ministerstwo obrony. 

Białoruś udostępnia Rosji swoje terytorium

Władze Białorusi twierdziły, że nie zamierzają prowadzić w kraju mobilizacji, jaka odbywa się obecnie w Rosji. 

Reklama

Białoruś i Rosja tworzą państwo związkowe, a Białoruś udostępniła Rosji terytorium do prowadzenia ataków na Ukrainę, nie wysyłając jednak swoich wojsk na terytorium napadniętego państwa. Władze i media oficjalne regularnie zapewniają o poparciu Mińska dla Moskwy oraz o tym, że "nie pozwolą zadać sojusznikowi ciosu w plecy".  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy