Reklama

Reklama

Ben Stiller i Sean Penn z zakazem wstępu do Rosji. Jest decyzja MSZ

Ben Stiller i Sean Penn znaleźli się na "czarnej liście" rosyjskiego MSZ. Popularni aktorzy dołączyli do grona obywateli USA, którzy nie będą mogli przekroczyć granic Rosji. Resort tłumaczy w komunikacie, że ruch ten jest odpowiedzią na działalność administracji Joe Bidena.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o rozszerzeniu "czarnej listy" obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy nie mogą wjechać na terytorium Rosji. Zakaz wstępu do kraju otrzymało 25 kolejnych osób. Wśród nich znaleźli się m.in. politycy, biznesmeni oraz aktorzy.

"Jest to odpowiedź na stale rosnące sankcje osobiste nakładane przez administrację Bidena na obywateli rosyjskich" - poinformowało MZS Rosji w oświadczeniu cytowanym przez agencję Bloomberg.

Ben Stiller i Sean Penn z zakazem wjazdu do Rosji

Na wspomnianej liście znaleźli się m.in. Ben Stiller i Sean Penn. W oświadczeniu resortu nie podano powodów, dla których popularni aktorzy otrzymali zakaz wstępu na teren Rosji. Wiadomo jednak, że gwiazdy mocno zaangażowały się w pomoc dla Ukraińców. 

Reklama

Przypomnijmy, że zarówno Penn, jak i Stiller odwiedzili Ukrainę w czasie trwania wojny. Aktorzy spotkali się tam m.in. z Wołodymyrem Zełenskim. Ten drugi podczas czerwcowej wizyty u prezydenta, określił go mianem "swojego bohatera".

Wśród Amerykanów objętych sankcjami znaleźli się także m.in. senatorowie Mark Kelley, Kristen Sinema, Kevin Kramer, Michael Rounds, Richard Scott i Patrick Toomey.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy