Reklama

Bayraktar-TB2 znowu w akcji. Jest nowe nagranie ukraińskich sił zbrojnych

Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały nowe nagranie, na którym ponownie widzimy jednego z "bohaterów" tej wojny - dron bojowy Bayraktar-TB2. Tym razem jego łupem padły kolejne rosyjskie pojazdy.

Siły Zbrojne Ukrainy od początku wojny w kraju dzielą się ze światem najnowszymi informacjami o sytuacji na froncie. Z publikacji dowiadujemy się zarówno o działaniach wroga na terenie Ukrainy, jak i o tym, jaki jest stan sił ukraińskich.

Drony Bayraktar-TB2

W najnowszym nagraniu opublikowanym na Twitterze widzimy słynnego już drona bojowego Bayraktar-TB2 w akcji. Turecki dron został wykorzystany do zniszczenia kolejnych rosyjskich pojazdów.

O dronach Bayraktar-TB2 zrobiło się głośno podczas trwającej od niemal dwóch tygodni wojny w Ukrainie, kiedy siły naszego wschodniego sąsiada pokazały film, na którym wspomniany dron niszczy sprzętowe zaplecze Rosjan. Nagrania, które pokazują eksplozję i rosyjski sprzęt wojskowy zamieniony w zgliszcza, robią furorę w sieci.

Reklama

Sprawdź tekst piosenki "Bayraktar" w serwisie Tekściory.pl

Wojna w Ukrainie. Bayraktar-TB2 znów w akcji

Bayraktar-TB2 to drony bojowe na wyposażeniu ukraińskiej armii od niedawna. Sprzęt zamówiono od Turcji w 2019 roku, a pierwszy raz użyto go dwa lata później w walce przeciwko separatystom w Doniecku.

Drony bojowe znacząco ułatwiają Ukraińcom walkę. Maszyny Bayraktar-TB2 zbliżają się maksymalnie blisko do rosyjskiego sprzętu wojskowego i jednym uderzeniem zamieniają je w pył. W kolumnie pojazdów mogą z kolei wybrać "najsłabsze ogniwo", np. cysternę z paliwem, czy też ciężarówkę z amunicją lub rakietami Grad. 

Bayraktar TB2 to taktyczny bezzałogowy system powietrzny (BSP) klasy MALE. Może prowadzić obserwację i rozpoznanie pola walki (ISR), ale także jest w stanie zaatakować. Pod jego kadłubem są w czterech miejscach podwieszone samonaprowadzające pociski. Dron ma 6,5 m długości oraz 12 m rozpiętości. Może latać bez lądowania do 27 godzin.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Bayraktar-TB2 | Wojna w Ukrainie 2022 | dron

Reklama

Reklama

Reklama