Reklama

Reklama

Ataki rakietowe i zintensyfikowana walka na wschodzie. Rosjanie dalej szturmują

Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) informuje o obecnej sytuacji na froncie. W najnowszym raporcie przekazano, że siły rosyjskie próbują odzyskać utracone pozycje na południu kraju. Zasadniczą część swych sił koncentrują jednak na wschodzie Ukrainy.

Wojska rosyjskie skupiają się na południowym froncie na obronie i przypuszczają lokalne ataki, by odzyskać utracone pozycje, ale bez powodzenia.

Wojsko rosyjskie umacnia się w Siewierodoniecku

Rosja skoncentrowała zasadniczą część swych sił na wschodzie Ukrainy, gdzie po wycofaniu sił ukraińskich z Siewierodoniecka wojsko rosyjskie umacnia się w tym mieście, a także w miejscowościach Syrotyne, Woronowe oraz Boriwske.

Żołnierze rosyjscy prowadzą również walki w granicach miasta Lisiczańsk w obwodzie ługańskim, gdzie dotarli do kopalni i fabryki żelatyny.

Rakiety wystrzelone z ziemi, powietrza i morza

W ciągu doby Rosjanie przeprowadzili też wyjątkowo dużą serię ataków rakietowych na tyłach wojsk ukraińskich - wystrzelili co najmniej 50 rakiet z ziemi, powietrza i morza.

Reklama

Tymczasem ukraińskie dowództwo wojskowe podejmuje starania o scentralizowanie kierowania ugrupowaniami partyzanckimi, by zwiększyć presję przeciw siłom rosyjskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy