Reklama

Reklama

Atak ukraińskiego lotnictwa na pozycje Rosjan. "Znaczne straty"

Dowództwo Operacyjne Południe informuje o sukcesach ukraińskiego lotnictwa. W piątek przeprowadzono cztery ataki na dwa punkty obronne wojsk rosyjskich w obwodzie chersońskim oraz na skupisko rosyjskich wojsk i sprzętu w obwodzie mikołajowskim.

Jak przekazało Dowództwo Operacyjne Południe na Facebooku, siły rosyjskie poniosły znaczne straty. Wojska ukraińskie zniszczyły wieloprowadnicową wyrzutnię rakietową Grad, trzy transportery opancerzone BTR-82, dwie samobieżne armaty Pion, sześć samochodów i magazyn amunicji. 

Brytyjski wywiad: Trwają ciężkie walki w obwodzie chersońskim

Ataki na punkty dowodzenia, magazyny amunicji i skupiska wojsk rosyjskich

Rzecznik dowództwa Południe Władysław Nazarow powiedział, że w ciągu ostatnich 10 dni siły ukraińskie przeprowadziły na południu kraju ataki na 34 punkty dowodzenia, magazyny amunicji i skupiska wojsk rosyjskich. 

Reklama

Według komunikatu Dowództwa Południe na Morzu Czarnym znajdują się obecnie dwa wielkie rosyjskie okręty desantowe oraz dwa okręty z 16 rakietami Kalibr na pokładzie. 

Sztab Generalny: Ogólne straty Rosjan to już prawie 40 tysięcy żołnierzy

Tymczasem, jak podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 39 240 żołnierzy i 1708 czołgów, w tym około 240 ludzi i cztery czołgi w ciągu ostatniej doby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy