Reklama

Reklama

Atak na Wyspę Węży. Ukraińcy trafili w cele

Wyspa Węży znajdująca się pod rosyjską okupacją jest celem ataków ukraińskiego wojska. Jeden z wystrzelonych pocisków miał zniszczyć samobieżny przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy Pancyr-S1. Wojsko opublikowało nagrania.

O udanym ataku poinformowało Dowództwo Południe. W mediach społecznościowych zamieszczono nagranie z akcji.

"Zadajemy wrogom kolejne ciosy. Zarejestrowano ponad 10 trafień, jedno z nich w system Pancyr-S1. Inne cele są analizowane" - przekazała rzeczniczka Dowództwa Natalia Humenik.

Zapewniła, że operacja przeciwko oddziałom Rosji na wyspie jest długoterminowa. Dodała też, że na Morzu Czarnym są obecnie dwa rosyjskie okręty wojenne, które przenoszą 16 pocisków manewrujących.

Zajęły wyspę i rozmieściły systemy rakietowe

O atakach w rejonie Wyspy Węży armia ukraińska informuje od ponad tygodnia. Były to uderzenia m.in. na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy.

Reklama

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Krzemieńczuk. Pocisk trafił w centrum handlowe. "Nie sposób pomyśleć ile jest ofiar"

Wojska rosyjskie zajęły wyspę wkrótce po inwazji na Ukrainę z 24 lutego. Następnie, według strony ukraińskiej, rozmieściły tam zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń oraz sprzęt, by zapewnić osłonę dla ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy