Reklama

Reklama

Armenia: Przywódcy odsunęli się od Władimira Putina. Anton Heraszczenko: Może krew mu kapie z rąk

"Wygląda na to, że starają się trzymać z dala od Putina. Może krew kapie mu z rąk" - skomentował nagranie ze stolicy Armenii doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. W środę w Erywaniu odbył się szczyt Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym z udziałem m.in. Władimira Putina.

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko zwrócił uwagę, że podczas środowego szczytu Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w stolicy Armenii Erywaniu, przywódcy stali w pewnej odległości od prezydenta Rosji.

"Wygląda na to, że starają się trzymać z dala od Putina. Może krew kapie mu z rąk?" - pytał Heraszczenko na Twitterze.

"Cóż, odważnie jest zrobić pół kroku w tył..." - dodał polityk z Ukrainy.

Armenia. Rosyjscy politycy pojawili się na szczycie OUBZ

Podczas spotkania z przywódcami krajów należących do OUBZ, czyli Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu i Tadżykistanu, Władimir Putin poprosił zebranych, by problematyczne kwestie zostały omówione bez udziału kamer. Jak przekazał, miał zamiar mówić m.in. o sytuacji w Ukrainie.

Reklama

W Erywaniu nie tylko Putin zwrócił na siebie uwagę - na nagraniu, które pojawiło się w sieci, usłyszeć można także, w jaki sposób minister spraw zagranicznych Rosji odpowiedział na prośbę fotoreporterki. 

Reklama

Reklama

Reklama