Reklama

Reklama

Antony Blinken: Putin jest daleki od chęci zaangażowania się w dyplomację

Sekretarz stany USA Antony Blinken oświadczył w piątek, że nie widzi dowodów na to, iż Rosja chce zakończyć wojnę na Ukrainie i zmierza raczej w odwrotnym kierunku. Wcześniej w piątek szef Pentagonu Lloyd Austin rozmawiał telefonicznie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.

- Putin jest daleki od chęci zaangażowania się w dyplomację - powiedział Blinken. - Waszyngton weźmie pod uwagę wszelkie sposoby na podjęcie rozmów dyplomatycznych z Rosją, jeśli będzie do tego okazja - dodał.

- Zawsze, gdy USA będą miały coś ważnego do zakomunikowania Rosjanom - zrobią to - podkreślił Blinken.

Szef Pentagonu: Kanały komunikacji z Rosją musza pozostać otwarte

Szef Pentagonu Lloyd Austin rozmawiał w piątek telefonicznie z ministrami obrony Rosji i Ukrainy, Siergiejem Szojgu i Ołeksijem Reznikowem - podał amerykański resort obrony. Lloyd podkreślił po tych konsultacjach, że kanały komunikacji z Rosją muszą pozostać otwarte.

Reklama

Pentagon podał też w komunikacie, że Austin przypomniał w rozmowie z Reznikowem o "niewzruszonym zobowiązaniu USA do wspierania zdolności Ukrainy do obrony przed agresją Rosji".

Zwrócił uwagę, że również wspólnota międzynarodowa, sojusznicy i partnerzy USA stale wspierają Ukrainę i budują jej siłę, aby mogła się bronić również w przyszłości.

Pentagon nie ujawnił innych szczegółów tych rozmów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy