Reklama

Reklama

Amerykańskie drony mogą trafić do Ukrainy. "Najlepsze co można otrzymać"

USA badają możliwość przekazania Ukrainie zmodyfikowanych nowoczesnych dronów Gray Eagle, z których zostaną usunięte wrażliwe technologie i komponenty, informuje CNN powołując się na urzędników administracji i Kongresu, przekazał w poniedziałek Ukrinform. Wcześniej administracja Bidena odrzuciła wniosek Ukrainy o przekazanie najnowszych dronów Grey Eagle, mimo nalegań członków Kongresu z obu partii.

Stany Zjednoczone zastanawiają się, jak zmodyfikować śmiercionośnego drona, by ewentualna utrata jego wrażliwej technologii na polu walki była mniej niebezpieczna dla USA. Rozwiązanie tego problemu może zwiększyć prawdopodobieństwo, że Ukraina je otrzyma, mówią rozmówcy CNN.

W szczególności rozważana jest możliwość wprowadzenia zmian w ustawieniach technicznych oraz usunięcia poszczególnych wrażliwych elementów. - Ale te rzeczy wymagają czasu i są dość skomplikowane - zauważył jeden z rozmówców.

"Najlepsze co można otrzymać"

Inny urzędnik potwierdził, że US Army bada możliwość wprowadzenia takich zmian w konstrukcji drona produkowanego przez General Atomics, znanego pod kryptonimem MQ-1C Gray Eagle.

Reklama

- Jeśli chodzi o drony, jest to najlepsze, co można otrzymać. To naprawdę wyrafinowane aparaty - powiedział Seth Jones, dyrektor międzynarodowego programu bezpieczeństwa w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

Jak informował wcześniej Ukrinform, administracja Bidena odrzuciła wniosek Ukrainy o przekazanie najnowszych dronów Grey Eagle, mimo nalegań członków Kongresu z obu partii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy