Reklama

Reklama

500 żołnierzy, czołgi i materiały wybuchowe. Rosjanie terroryzują pracowników elektrowni

Szef ukraińskiego koncernu Enerhoatom Petro Kotin przekazał, że na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej znajduje się ok. 500 rosyjskich żołnierzy, czołgi i materiały wybuchowe. Rosjanie mają również znęcać się nad pracownikami elektrowni.

- Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej jest prawie 500 rosyjskich żołnierzy, ciężki sprzęt (transportery opancerzone, czołgi, pojazdy Ural), materiały wybuchowe i wszystko to, co nie powinno znajdować się w elektrowni atomowej - powiedział Kotin, cytowany we wtorek przez portal Suspilne.

Zapewnił przy tym, że "koncern Enerhoatom nadal kontroluje elektrownię z punktu widzenia jej eksploatacji" - pisze Suspilne.

Rosjanie znęcają się nad pracownikami elektrowni

Personel pracuje pod bardzo dużym naciskiem okupantów, są przypadki znęcania się nad personelem i porwania. Około tygodnia temu jeden z naszych pracowników został postrzelony u siebie w domu przez okupantów i przebywa teraz w szpitalu. Lekarze walczą o jego życie - dodał Kotin.

Reklama

- Dla bezpieczeństwa Ukrainy i całej Europy okupanci powinni pilnie opuścić teren elektrowni - zaapelował.

Zaporoska Elektrownia Atomowa w Enerhodarze jest pod kontrolą rosyjskich sił od 4 marca. Suspilne wskazuje, że oprócz rosyjskich wojskowych na terenie siłowni przebywają też przedstawiciele rosyjskiego koncernu Rosatom.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy