Reklama

Reklama

1000 aut zablokowanych. Akcja Rosjan w Zaporożu

Na rosyjskim posterunku kontrolnym w miejscowości Wasyliwka zablokowanych jest ponad 1000 aut z ludźmi, którzy chcą wyjechać z okupowanej części obwodu zaporoskiego. W samochodach są głównie kobiety i dzieci - podały władze tego regionu południowej Ukrainy.

Czekającym, którzy są w punkcie kontrolnym już kilka dni, skończyło się jedzenie. Jak dowodzą media, prócz mieszkańców obwodu zaporoskiego są tam również mieszkańcy obwodów mariupolskiego i chersońskiego.

Zaporoże stoi. Rosjanie zablokowali ponad 1000 pojazdów

W Wasyliwce działa jedyny teraz rosyjski posterunek kontrolny, przez który można wyjechać na terytoria kontrolowane przez siły ukraińskie. Drugi punkt, w miejscowości Kamjanka, nie działa z powodu trwających walk.

Do sieci trafiło też nagranie, które opublikowała agencja Unian. Na filmie widać ciągnący się na co najmniej kilka kilometrów korek pojazdów.

Reklama

Ludzie wychodzą ze swoich pojazdów, część osób je porzuca i rusza pieszo w kierunku przejścia granicznego. Na nagraniu widać również, że część osób zdecydowało się zawrócić. 

Rosjanie budują zasieki wokół elektrowni jądrowej

Wojska rosyjskie okupują część obwodu zaporoskiego wzdłuż wybrzeża Morza Azowskiego, w tym miasta Melitopol i Berdiańsk, a także Enerhodar, gdzie mieści się Zaporoska Elektrownia Atomowa

To właśnie wokół elektrowni atomowej, jak donoszą ukraińskie media, Rosjanie budują zasieki oraz szerokie pasmo okopów, w których mają bronić terenu przed ofensywą ze strony Ukrainy.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy