Reklama

Reklama

1,33 mln uchodźców z Ukrainy przekroczyło polską granicę

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców podało, że 2 miliony osób opuściło już Ukrainę. Z najnowszych danych wynika, że 1,33 mln z nich przekroczyło polską granicę.

Od 24 lutego, gdy rozpoczęła się rosyjska agresja w Ukrainie, do Polski przybyło łącznie 1,33 mln uchodźców z Ukrainy, wśród nich 93 proc. to Ukraińcy - podała w środę rano na Twitterze Straż Graniczna. W środę do godz. 7 granicę przekroczyło 33,5 tys. osób.

Oprócz obywateli Ukrainy granicę przekroczyli obywatele Polski (1 proc.) oraz obywatele prawie 100 różnych państw (6 proc.) - podała SG.

We wtorek do Polski funkcjonariusze odprawili 125,8 tys. podróżnych z Ukrainy. W niedzielę 6 marca było ich najwięcej od początku rosyjskiej agresji - wtedy odprawiono 142,4 tys. osób, a w poniedziałek 7 marca 141,5 tys. uchodźców.

Reklama

We wtorek biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) poinformowało, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę kraj ten opuściło już 2 mln uchodźców.

Instytucja prognozuje, że po otwarciu korytarzy humanitarnych liczba uciekających przed wojną zwiększy się i sięgnie nawet cztery mln osób.

Nielegalne próby przekroczenia granicy

Straż Graniczna przekazała, że we wtorek do Polski próbowało się nielegalnie przedostać 17 osób. Byli to obywatele Kuby, Syrii, Gwinei. Kamerunu, Senegalu i Jemenu. Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy